Najnowsze materiały oraz technologie w protetyce

posted in: miejsca

(1)_ doctor-563429_960_720 (385x257)Obecnie protetyka jest dziedziną, która bardzo prężnie się rozwija. Aktualnie stosowane materiały oraz technologie są zupełnie inne, w porównaniu do tych stosowanych jeszcze kilkanaście lat temu. Dzięki temu każdy pacjent może bardzo szybko cieszyć się nienagannym uśmiechem. Zatem co na przestrzeni lat zmieniło się w protetyce?

Jeszcze kilkanaście lat temu pacjenci, którzy decydowali się na wykonanie protezy, musieli wykazać się cierpliwością. Samo pobieranie wycisku trwało często nawet kilkadziesiąt minut, jak i również gdy już proteza była gotowa, nie zawsze idealnie pasowała. Wiązało się to z długotrwałymi, często bardzo uciążliwymi przymiarkami. Obecnie te problemy zniknęły. Zatem jak aktualnie wygląda przygotowanie protezy?

Niewiele osób ma świadomość, jednak obecna technologia w dziedzinie stomatologii jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu pacjenci odczuwają mniejszy dyskomfort, a lekarze mogą usprawnić swoją pracę. Zmiany są widoczne przede wszystkim w materiałach, które są używane do pobierania wycisku. Na rynku dostępne są nowoczesne produkty, które wiążą się w bardzo krótkim czasie. Tym samym pobieranie wycisku trwa tylko kilka minut.

Również zmiany nastąpiły w obróbce odlanego wycisku. Za pomocą nowoczesnej technologii możliwe jest zeskanowanie w laboratorium z dokładnością aż do 7 mikronów całego wycisku. Dzięki temu jest idealnie dopasowany do jamy ustnej pacjenta. Jeżeli już projekt jest gotowy, wycina się go za pomocą nowoczesnej obrabiarki 3D. Z tego powodu w dzisiejszych czasach przygotowanie protezy nie jest tak pracochłonne.

Aktualnie praktycznie każda pracownia protetyczna wyposażona jest w nowoczesne urządzenia, dzięki którym przygotowanie protezy nie jest tak pracochłonne jak dawniej. Warto również dodać, iż pacjent także nie cierpi z powodu licznych przymiarek, ponieważ dzięki precyzyjnym urządzeniom nie ma już takich problemów.

Online ogłoszeniaOgłoszenia drobne

This entry was posted on at and is filed under miejsca (Tags: , ). You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Serwis z ogłoszeniami