Technologie teleinformatyczne w zarządzaniu magazynami

posted in: miejsca

mlody-mezczyzna-trzyma-schowek-z-pustym-arkuszu_1149-11-385x339Proces magazynowania opisywany jest jako ogół czynności związanych ze składowaniem towarów, począwszy od ich przyjęcia do wydania, które wykonywane są przy pomocy odpowiedniego wyposażenia i w określonych warunkach. Hale magazynowe podzielone są zazwyczaj na cztery strefy: przyjęć, składowania, kompletacji i wydań. Żeby cały proces przebiegał bez zakłóceń dobrze jest wprowadzić nowoczesny system informacyjny oparty na technologiach teleinformatycznych.

System teleinformatyczny w magazynie można podzielić na dwie części: informatykę i telekomunikację. Infrastruktura informatyczna opiera się na wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania oraz serwerów, do których dostęp uzyskujemy przy pomocy terminali stacjonarnych lub mobilnych i urządzeń przenośnych, np. Pocket PC i Smartphony. Obecnie typowe oprogramowanie magazynowe obejmuje swoim zasięgiem nie tylko magazyn, ale również inne działy w firmie, np. księgowość, zarządzanie zasobami ludzkimi i punkty obsługi klienta. Są to tzw. zintegrowane systemy informatyczne.

Infrastruktura telekomunikacyjna to przede wszystkim sprawne przesyłanie informacji pomiędzy różnymi terminalami lub pomiędzy terminalami a serwerem. Ze względu na niewielkie koszty użytkowania i instalacji, a także niską awaryjność i wysoki poziom bezpieczeństwa przesyłania danych, obecnie najczęściej wykorzystuje się w tym celu systemy bezprzewodowe takie jak Wi-Fi. Do najpopularniejszych systemów należy MIMO, który zwiększa przepustowość sieci i pozwala wysyłać dane kilkoma drogami jednocześnie, co znacząco przyspiesza ich odbiór również na kilku odbiornikach.

Nowoczesne magazyny funkcjonują także na systemach:
– automatycznej identyfikacji, opartej na kodach kreskowych,
– identyfikacji wizualnej, mających ułatwić odnalezienie danego towaru w odpowiedniej części magazynu,
– komunikacji głosowej, polegający na przetworzeniu informacji głosowej od człowieka do komputera lub na odwrót.

Strona z ogłoszeniamiOgłoszenia online

This entry was posted on at and is filed under miejsca (Tags: , ). You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Ogłoszenia drobne