Czujnik czadu – niezbędny element bezpiecznego domu

posted in: Produkty

czujnikNa zatrucie tlenkiem węgla jesteśmy narażeni nie tylko gdy spalamy w piecu węgiel, ogrzewając mieszkanie, ale także gdy korzystamy z piecyka łazienkowego do podgrzewania wody, kominka, kozy czy kuchenki gazowej. Stajemy się zagrożeni w momencie, gdy przewody wentylacyjne odprowadzające spaliny i dym są zatkane, gdy zaklejone są kratki wentylacyjne oraz są zbyt szczelne okna, gdy urządzenia grzewcze są nieszczelne lub gdy uszkodzone są ich połączenia z kominem, a także gdy dostarczana jest za mała ilość świeżego powietrza z zewnątrz do paleniska.

Wszystkie te czynniki mogą być przyczyną powstania czadu, cichego zabójcy. Jest on tak bardzo niebezpieczny głównie przez to, że nie możemy go wyczuć żadnym naszym zmysłem, gdyż jest bezbarwny, bezwonny i bezsmakowy. Gdy oddychamy nim przez chwilę, zaczyna nas początkowo boleć głowa, potem czujemy mdłości i jeśli w tym momencie nie zareagujemy i nie wyjdziemy z pomieszczenia, to za kilkanaście minut może już być za późno – następuje zatrzymanie akcji serca i śmierć.

Dlatego dla własnego bezpieczeństwa i rodziny warto zamontować we wszystkich pomieszczeniach, które są narażone na wydzielanie zabójczego tlenku węgla czujniki co2.

Na czym polega działanie elektronicznego czujnika czadu?
Urządzenie bez przerwy monitoruje pomieszczenie. Gdy zostanie przekroczony dopuszczalny poziom czadu w powietrzu, włącza się sygnał alarmowy.
Obecnie dostępne w sklepach czujniki mają możliwość podłączenia do domowego systemu alarmowego. Jest to świetne rozwiązanie. W momencie niebezpieczeństwa system powiadomi nas SMS-em o zagrożeniu i sam automatycznie uruchomi wentylację.

Montaż czujnika co2.
Montaż czujnika jest bardzo prosty i sprowadza się do wywiercenia kilku otworów w ścianie. Czujnik powinno się umieszczać na wysokości ok. 1,5 m nad podłogą w pobliżu urządzenia grzewczego z dala od okien i otworów wentylacyjnych.

Wybierając czujnik, warto zwrócić uwagę, aby posiadało sygnalizację świetlną oraz dźwiękową. Uważam też, że nie należy ryzykować i kupować urządzenia na bazarze, kierując się niską ceną. Jeśli chcemy mieć pewność, że zakupione urządzenie będzie sprawnie funkcjonowało, powinno posiadać odpowiednie certyfikaty.

Ogłoszeniowy serwisOgłoszenia regionalne

This entry was posted on at and is filed under Produkty (Tags: , ). You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Ogłoszenia w internecie