Mydła i środki do dezynfekcji – jak dbać o higienę?

posted in: Produkty

Child Mask Hand Washing Face MaskW czasach coraz większej dbałości o higienę osobistą i o to, by nie zakazić się niebezpiecznymi wirusami czy bakteriami, niezwykle ważne jest wykorzystywanie sprawdzonych środków myjących i odkażających. Odpowiednia mydła antybakteryjne, żele oraz płyny do dezynfekcji rąk mogą wybitnie wpłynąć na zdrowie i skutecznie zabezpieczyć nas przed zarazkami.

Jakie mydła antybakteryjne wybierać do domu, a jakie do pracy?

Wśród popularnych środków higieny osobistej możemy wyróżnić mydła w formie kostki oraz płyny odkażające w firmie ciekłej. Jednej i drugie mają bardzo szerokie zastosowanie, ale przywykło się stosować mydła antybakteryjne tradycyjne – w domach i przestrzeniach prywatnych, a środki odkażające w formie płynów – w firmach, zakładach pracy i biurach. Skąd takie rozróżnienie miejsc używania konkretnych środków dezynfekujących? Powodem jest oczywiście wygoda i maksymalne ograniczenie kontaktu środka dezynfekujące z dotykiem innych ludzi.

W domu, w którym mieszka ledwie kilka osób mydła antybakteryjne w kostce sprawdzają się bardzo dobrze i są wygodne do użycia. Z kolei w firmie, w której zatrudnionych jest wiele obcych sobie osób, a do tego pojawiają się w niej również klienci, o wiele lepiej sprawdzą się płyny odkażające czyli swojego rodzaju mydła umieszczone w dozownikach. Dozownik automatyczny nie wymaga jego dotykania dłońmi, więc każda osoba korzystająca z takiego środka zostawia po sobie czystość i nie roznosi dodatkowo własnych bakterii czy zarazków. Dezynfekcja w zakładach firmowych objęta jest dodatkowo innymi regulacjami sanepidu, który wręcz nie pozwala, by mydła używane w firmie miały postać kostki. Podyktowane jest to podwyższoną dbałością o zdrowie pracowników i komfort pracy.

Konsultacje w sprawie dezynfekcji pomieszczeń APC Wrocław – firma sprzątająca.

Dezynfekcja i jej rola w dzisiejszym świecie

Wraz z coraz częstszym pojawianiem się na świecie różnorodnych chorób bakteryjnych i wirusowych, rośnie również potrzeba dbania o siebie i dezynfekowania tego, co może narazić nas na zarazki innych osób. Dezynfekcja nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza w okresach wielu bakteryjnych czy wirusowych epidemii, których powstrzymanie jest możliwe wyłącznie przy zachowaniu szczególnej ostrożności i higieny własnej. Dotyczy to zarówno mycia rąk z wykorzystaniem płynów czy mydeł odkażających, jak i dezynfekowania powierzchni płaskich: klamek, blatów, drzwi i przedmiotów, z którymi stykamy się na co dzień.


This entry was posted on at and is filed under Produkty. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.