Czy warto zapisywać się na szkolenia?

szkoleniaRóżnego rodzaju szkolenia stały się w ostatnim czasie bardzo popularne, a ich przebycie może stać się cennym wpisem w CV i nawet przesądzić o zdobyciu upragnionej pracy. Czy jednak są one naprawdę wartościowe? Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na tak postawione pytanie, gdyż kwestia ta wymaga bardziej dogłębnego przeanalizowania. Wszystko bowiem zależy od tego, na jakie zdecydujemy się szkolenie i kto je przeprowadzi.

Prawda jest bowiem taka, że teraz „szkolić” może każdy. Cudzysłowu użyłem z premedytacją, gdyż wiele z osób, które trudnią się tym fachem, nie ma ku temu żadnych kompetencji. Nie trudno bowiem w chwili obecnej założyć firmę, która zajmowałaby się szkoleniami i swoją działalność prowadziła nawet internetowo. Utrzymać się jednak w branży niełatwo. Zostaną tylko najlepsi i trudno się temu dziwić – nikt nie chce w końcu wydawać pieniędzy za wiedzę, którą równie dobrze może zdobyć z książek. Jeszcze inną sprawą są szkolenia wewnętrzne w obrębie większych firm. Są one realizowane cyklicznie, niemniej jednak doświadczenie wielu osób pokazuje, że najczęściej nie są specjalnie użyteczne. Choć oczywiście od tej reguły zdarzają się wyjątki.

Wydaje się jednak, że mimo wszystko warto zrobić research i – jeśli finanse na to pozwalają – zapisać się na kilka szkoleń. Może to być kurs asertywności, szybkiego czytania, czy organizowania czasu. Umiejętności tego typu przydają się zwłaszcza w XXI wieku, więc czas poświęcony na takie szkolenie na pewno nie będzie zmarnowany. Istnieje wszak jeden warunek – szkolenie musi zostać przeprowadzone profesjonalnie przez osoby, które naprawdę się na tym znają.

Reklama: Kancelaria w Rybniku

This entry was posted on at and is filed under Szkoły. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.